По-рано през деня Sofia24.bg ви съобщи, че след проверка на ДНСК и МРРБ се спира ремонта на ул. "Опълченска“ от бул. "Александър Стамболийски“ до ул. "Сливница“ - II ЕТАП в София. 

"Победа за гражданите на София след 8 месечни опити за справедливост! Звучен шамар срещу неконтролируемото "управление“ на столицата, което доведе до нечовешко отношение към хората и тенденциозни опити за непрозрачност в кабинета на дуото Терзиев-Бонев!", заяви Станислав Петрунов от ГЕРБ-СДС във Facebook, предаде Sofia24.bg.

Ето какво още добави той:

Имах възможността да бъда от ден едно до хората от район "Възраждане“, които се бореха с безхаберието, дискриминацията и нулевата комуникация с "умно-красивите“ (ПП-ДБ-СС). Същите за десерт ги хвърлиха на разпити в СДВР!

Демократично нали???

След множество жалби, протести, брифинги, интервюта на терен, срещи и изказвания в комисии по всички факти и обстоятелства за строителството на ул. "Опълченска“ се доказа следното:

Гражданите искаха по законов път да имат адекватна и достъпна пешеходна зона, възстановяване на дървесната растителност и зелените ивици като естествена преграда между автомобилното движение и жилищните сгради, адекватна за стандартите организация на автомобилното движение със знакови стопанства, светофарни уредби с цел сигурност и спокойствие за живущите и други.

Всичко това беше описано в доклад, внесен от групата на ГЕРБ-СДС, който обаче не бе допуснат в дневния ред на СОС от председателя Цветомир Петров (ППДБСС).

Групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет за пореден път затвърди капацитет и добавената си стойност с близостта и ангажираността към решаването на проблемите по теми, които са важни за хората.

Така наречената опозиция се превърна в управление в лицето на ГЕРБ-СДС!

Благодарение на Даниела Райчева, Антон Хекимян, Мирослав Боршош, Ваня Тагарева, Анна Стойкова, Драгомир Младенов, Николай Нанков, районната структура на политическа партия ГЕРБ Район "Възраждане" в град София и разбира се, живущите в район "Възраждане“, се даде твърд тон на това, че компромиси с доверието на софиянци няма да се правят!