Поредната глоба от Столичен инспекторат отнесе технически ръководител на строителен обект в централния район на София - "Оборище". 

Той е получил акт, защото си е позволил да затвори улица с бетон помпа и без да има разрешение от местната администрация. Нарушението е установено при текущ контрол в района. 

Движението по ул. "Франсис Де Пресансе" е било затруднено заради бетон помпа, която заемала и част от тротоара. Затварянето на улицата без разрешителни документи и затрудняване на свободно преминаване на МПС и пешеходци е причината инспекторите да съставят акт. Нарушен е на чл. 4 т. 2 от Наредбата за обществения ред на територията на Столична община, съобщиха от Столичен инспекторат.