В столицата около 1:30 ч. полицаи забелязали, че шофьор се движи на зиг-заг и без светлини.
Спрели го за проверка и установили, че 45-годишния мъж мирише на алкохол, а между краката му имало бутилка с уиски.
Той отказал да даде документите си за проверка, както и да му бъде направен тест с дрегер.
Униформените го придружили до болница, където му направили изследвания. Резултатите отчели, че мъжът е шофирал с концентрация на алкохол в кръвта 2,87 промила, разказва БТВ.
По случая е образувано досъдебно производство. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.
Пияният шофьор е осъждан. Предстои делото срещу него да продължи в Софийски районен съд.
Зареждане ...


10:57 / 26.11.2021
219





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.