Осигуряване на общо 72 000 лв. за стипендии за студенти, обучаващи се за медицински специалисти в Медицинския университет - София през настоящата учебна година, ще обсъди Столичният общински съвет на предстоящото си заседание си в четвъртък.
Стипендиите се отпускат по две програми на Столична община. Едната е за подпомагане на студенти по специалностите "медицинска сестра" и "акушерка" във Факултета по обществено здраве към МУ-София, а втората е за студенти по специалностите "медицински лаборант", "рентгенов лаборант", "рехаблитатор" и "масажист" в Медицинския колеж "Йорданка Филаретова".
За поредна година СОС осигурява по 36 000 лв. за всяка от програмите, което означава по 350 лв. месечна стипендия за одобрените кандидати. Ангажиментът на стипендиантите е след завършване на обучението да работят в общинско лечебно заведение в продължение на 3 години.
Зареждане ...


10:39 / 23.11.2021
646




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.