От началото на ноември до сега в рамките на общинската кампания за събиране на излезли от употреба стари автомобилни гуми са събрани над 18 000 броя. Кампанията тази година стартира на 5 ноември в 10 столични района и са разкрити места на открито, на които гражданите имат възможност да предадат негодните си гуми.
Местата са с контролиран достъп, като инспектори от Столичен инспекторат следят за изпълнение на дейностите.
През 2020 г. бяха събрани над 25 000 стари гуми в рамките на общинската кампания. Целта е старите гуми да не бъдат изхвърляни на нерегламентирани места и да бъдат използвани за горене, с което се замърсява околната среда и въздуха.
Гражданите имат възможност да предадат излезлите от употреба гуми в автосервизите, където се извършва подмяна на гуми или на специално определените места.
Зареждане ...


16:25 / 18.11.2021
362




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.