На 5 октомври от 10 часа в Южен парк на входа откъм ул.“Бяла черква“ зам.-кметът на София по дигитализация Генчо Керезов ще представи новоизградени Wi-Fi зони в столични паркове и иновативна Wi-Fi пейка, със специално соларно зареждане, съобщиха от Столична община.
Четири зони с безплатен достъп до Wi-Fi интернет в три от най-посещаваните паркове на столицата изгради Столична община съвместно с А1. Две от зоните с безжичен интернет са в Южния парк – до входовете от страна на ул. "Бяла черква“ и ул. "Нишава“. Другите локации, в които посетителите могат да ползват свободно Wi-Fi, са съответно в Борисовата градина и Докторската градина.
Проектът включва също и специална начална страница, която ще се зарежда на всеки смартфон при използване на Wi-Fi мрежата в тези зони и ще дава информация за предстоящи събития от културния и спортния живот на града.
В Wi-Fi зоните в Южния парк е поставена и иновативна Wi-Fi пейка, със специално соларно зареждане. Пейката ще предоставя възможност на гражданите и гостите на София да заредят смартфона си и да използват свободно Wi-Fi интернет по време на разходка или работа на открито в близост до пейката.
Зареждане ...


20:46 / 04.10.2022
499





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.