Както ви съобщихме на 10 февруари, в изпълнение на обещанието си за проверка на фактите около сградата на "Балкантон", кметът Васил Терзиев направи проверка на документите, свързани с казуса. В крайна сметка стана ясно, че сградата на "Балкантон" ще бъде запазена.

Ето какво заяви по този повод столичният кмет: 

Обещах, че ще проверя всички факти около сградата на "Балкантон" и намерихме законов начин да я запазим. Намерихме начин да запазим сградата на "Балкантон". След разговор по моя инициатива, изпълнителният директор на "Балкантон" и собственик на сградата пое ангажимент да коригира документите, които първоначално е подал.

Това ще ни даде основание да коригираме заповедта за одобрение на подробния устройствен план по напълно законосъобразен начин - така, че сградата да остане непокътната.

Вярвам, че намерението ни да съхраним тази ценна емблема на една цяла епоха в българската музика е взаимно. И тонът на доверие, законност и сътрудничество, който даваме, е правилният.