Училище "Дени Дидро“ в град Банкя, получи първа награда в Националния конкурс "Сграда на годината" в категория "Социална инфраструктура и сгради със специално предназначение – сгради образование и култура“.
32-членно жури, председателствано от архитект Виолета Комитова, отличи сградата на училището в 20-ото издание на конкурса.
Националният конкурс "Сграда на годината“ е най-популярното и престижно събитиe в сферата на инвестиционните проекти, строителството и архитектурата у нас. Целта му е да отличава най-добрите постижения при реализация на съвременни сградни проекти през съответната година.
Училище "Дени Дидро" е разположено в Банкя, сред природата и чистия въздух на Люлин планина. Любопитно е, че при изграждането му са използвани само естествени материали.
Зареждане ...


15:24 / 20.12.2021
973






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.