Областният управител на Софийска област Иван Иванов инициира работна среща по повод състоянието на язовир "Бели Искър“.

"Язовирът е опасен и стената му е силно компрометирана. Откакто е построен през 1945 година, е ремонтиран само един път. В същото време отговорността за стопанисването му е размита между няколко институции“, заяви Иван Иванов.

В срещата участие ще вземат народни представители от парламентарно представените политически сили, избрани от 26 МИР София-област, представители на ръководствата на Столичната община, "Софийска вода“, "Български ВиК холдинг“, Държавната консолидационна компания, Държавното предприятие "Управление и стопанисване на язовири“, ДАНС и Пожарна безопасност и защита на населението.