Стипендиите в МУ-София се увеличават с 10%. Предложението от председателя на Студентски съвет за увеличение на стипендиите за успех, както и на социалните стипендии, е внесено на заседание на Академичния съвет на ВУЗ-а. То е прието и увеличението ще бъде за месеците октомври, ноември и декември.

Сумата, изплатена за стипендии за летния семестър на изминалата учебна 2020/2021г., е общо 1 835 467лв. Средствата са разпределени на 1090 студенти и докторанти. Сред тях влизат и 123 пълни отличници, като най-много от тях са в Медицински факултет – 72 студенти, уточниха за Medical News от ВУЗ-а.