Малчуганите от ДГ 25 "Изворче" с радост дадоха своите играчки – красиви плюшени мечета - за украса на елхичката на пешеходната зона в Банкя. 

Елхичката обаче неочаквано "оголя" в резултат на необмислените действия на група младежи. След проведени разговори с тях, те изразиха дълбокото си съжаление за стореното.

Децата от 78 СУ "Христо Смирненски", окуражени от директорката Д. Герасимова, реагираха светкавично. Те донесоха свои плюшени играчки, за да заменят липсващите. 

Така елхичката е по-богата и ще обедини любовта към празника, както на децата от детската градина, така и на другарчетата им от училището. Коледното дърво този път бе украсено от младежите, които създадоха проблемите.

Жестът ще се превърне в част от мисията "Предай нататък". Животът ни предлага и добри, и недотам добри примери. Хубавото в случая е, че балансът е в полза на добрината, свидетелство за което е повторно украсената елхичка.

Поради големия интерес от страна на децата и родителите, както и заради големия брой играчки, беше украсена и още една елха в парк "Ротонда". 

Децата получиха подкрепа от районната администрация, за да може Банкя да има прекрасни елхи за Коледа.