Нарушението е било констатирано на ул. "Проф. К. Чилов“ в столичния квартал "Дианабад“.

Работници са извършвали монтаж на антена на кооперацията, но са били разположили подвижни съоръжения по уличното платно, възпрепятствайки свободното преминаване на автомобили.

Актът е съставен на основание чл. 51 от Наредбата за организация на движението. В Наредбата ясно се казва, че се забранява на територията на Столична община нерегламентираното поставяне и/или разполагане върху улици, площади и тротоари,които са общинска собственост на всякакви подвижни, неподвижни и други прегради, знаци, табели, съоръжения и други подобни, които затрудняват и/или препятстват преминаването, спирането, престоя и/или паркирането на ППС и/или пешеходци.