Столична община ограничава използването на пиротехника. Това съобщи председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.
По думите му зад идеята са застанали от ГЕРБ-СДС, БСП, "Демократична България“ и "Патриоти за София“.
Целта на ограниченията е да се въведат ограничения за използването на фойерверки, бомбички, пиратки и други подобни на територията на Столична община.
Глобите за нарушителите ще са от 500 до 2 000 лева за граждани, а за фирите от 3 000 до 10 000 лв. Очаква се обсъжданията да приключат до 6-ти януари 2022 г.
Зареждане ...


13:35 / 29.11.2021
565




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.