Малките и порасналите доброволци поставиха хранилки за птици, като част от спасяването на кестеновите дървета в София. Репортер на Sofia24.bg видя, че в неделя са били поставени около 40 хранилки по кестеновите дървета по ул. "Васил Кирков“.

Кестенът е символ на София и чрез хранилките се надяваме да привлечем другия софийски символ - синигерът, който да остане достатъчно дълго, за да се храни с ларвите на кестеновия молец напролет.

Друго действие, което би могло да подпомогне акцията в столичния квартал "Лозенец", е събирането на шумата на кестеновите дървета и изгарянето й. 

Но трябва де се спазват всички възможни противопожарни правила и правила за безопасност.