Граждани сигнализираха, че три от общо 4 асансьора не работят в централен подлез в София.
Доколко европейската ни столица е пригодена за хора в неравностойно положение, деца и майки с колички.
Ето разказа на гражданите в платформата HelpBook на Bulgaria ON AIR.
"В подлеза между бул. "Тодор Каблешков" и бул. "България" от общо 4 асансьора, 3 не работят. Преминаването на родители с бебешки колички или на трудноподвижни граждани е почти напълно възпрепятствано.
При сигнал до фирмата, обслужваща асансьорите, беше получен отговор, че те са постоянен обект на хулиганство и изключително често се налага отремонтирането им. Необходими са действия от страна на общината, предприемане на мерки за охрана или поставяне на камери около асансьорите. Недопустимо е да се затруднява достъпът до обществени места заради подобни проблеми!", се посочва в сигнала.
Зареждане ...


09:50 / 24.05.2025
730







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.