На 19 март в два столични района ще се събират опасни отпадъци от домакинствата, съобщиха от Столичния инспекторат.
Мобилният пункт за опасни отпадъци ще бъде на следните адреси:
Район "Искър“ от 10:00 до 13:00 ч – бул. "Кръстю Пастухов“ № 18 при районната администрация
Район "Панчарево“, с. Казичене от 14:00 до 16:00 ч – ул. "Цар Борис III“, паркинга пред районната администрация
Какво може да предадете в мобилния пункт:
- Лекарства с изтекъл срок на годност
- Бои, латекс, лакове, лепила, смоли, масла, мастила и др. подобни
- Препарати (перилни, почистващи, омекотители, дезинфектанти и др.) и химикали
- Замърсени опаковки с опасни вещества или съдържащи опасни вещества
- Препарати за растителна защита
- Флуоресцентни тръби и термометри
- Фотографски химикал и тонер касети
Екипът на ДЗЗД "ЕкоСейф-СОФ“ напомня, че предаваните на пункта опасни отпадъци трябва да са с ясен състав с цел правилното им обезопасяване при транспортиране, последващо третиране и обезвреждане.
Зареждане ...


13:41 / 18.03.2025
785




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.