На 19 март в два столични района ще се събират опасни отпадъци от домакинствата, съобщиха от Столичния инспекторат.

Мобилният пункт за опасни отпадъци ще бъде на следните адреси:

Район "Искър“ от 10:00 до 13:00 ч – бул. "Кръстю Пастухов“ № 18 при районната администрация

Район "Панчарево“, с. Казичене от 14:00 до 16:00 ч – ул. "Цар Борис III“, паркинга пред районната администрация

Какво може да предадете в мобилния пункт:

- Лекарства с изтекъл срок на годност

- Бои, латекс, лакове, лепила, смоли, масла, мастила и др. подобни

- Препарати (перилни, почистващи, омекотители, дезинфектанти и др.) и химикали

- Замърсени опаковки с опасни вещества или съдържащи опасни вещества

- Препарати за растителна защита

- Флуоресцентни тръби и термометри

- Фотографски химикал и тонер касети

Екипът на ДЗЗД "ЕкоСейф-СОФ“ напомня, че предаваните на пункта опасни отпадъци трябва да са с ясен състав с цел правилното им обезопасяване при транспортиране, последващо третиране и обезвреждане.