Да помогнеш на нуждаещ се е най-голямото добро! 

Деца, родители и колективът на 36 ДГ "Пеперуда“ станаха част от една прекрасна кауза, като организираха и участваха в благотворителен базар под мотото "Подари усмивка за Коледа“. Със събраните от покупката на ръчно изработени от децата в градината картички и коледни украси, бяха подпомогнати нуждите на бебетата, настанени в къщи от семеен тип в кв. "Княжево" и кв. "Овча купел". В благотворителното начинание се включи и районната администрация на район "Искър“.

Сумата, събрана на благотворителния базар е 4153.70 лева. Парите са използвани целево – от списък със стоки и продукти, нужни за най-малките в къщите от семеен тип, изготвен от фондация "Надежда за малките“. Закупени са хранителни стоки, памперси, бебешки бюрета, играчки, проходилки и други.

Благотворителната кампания е по идея на Владислава Благойчова, която е учител в 36 ДГ "Пеперуда".