Прокуратурата привлече към наказателна отговорност 21-годишен мъж за шофиране след употреба на кокаин в София, съобщиха от обвинението.

Тази нощ обвиняемият управлявал автомобил по Околовръстен път, когато бил спрян за проверка от полицейски служителите. Предадоха на съд дрогиран шофьор в София.

Те го подложили на "Drug Test 5000“, който отчел, че той е шофирал след употреба на кокаин.Срещу обвиняемия е образувано досъдебно производство, Той е осъждан за шофиране под въздействието на алкохол.

Предвид съдебното му минало и възможността обвиняемият да извърши друго престъпление, е задържан за 72 часа.