Вчера в полицията е подаден сигнал от служителка на бензиностанция в района на ж.к. "Люлин“ в София - на 17 октомври, около 13.00 часа непознат, под предлог, че го изпраща управителят на бензиностанцията, взел от касиерката на обекта 600 лв. Това съобщиха от МВР. Незабавно със случая се заели криминалисти на 9-то Районно управление, които в рамките на предприетите оперативни действия установили и задържали извършителя - 42-годишен мъж, многократно осъждан за измами и кражби.

След доклад на материалите в Софийската районна прокуратура на мъжа е повдигнато обвинение по чл. 209 от НК и му е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража“ за срок до 72 часа. Работата по документирането на случая продължава под надзора на прокуратурата.