С осигурени 50 фиданки от различни видове, подходящи за градска среда, от "Спаси София“ канят жителите на "Обеля“ на доброволческа акция за залесяване в квартала.

Акцията е насрочена на събота – 13 ноември от 10:00 часа.

"Елате при блок 421 и трамвайното ухо (последната спирка на трамвай №6), за да залесим междублоковите пространства и да направим тази част на София по-красива, по-зелена и с по-чист въздух“, гласи призивът.

От инициаторите очакват жителите на "Обеля“ след това да полагат грижи за фиданките и да ги поливат през горещите месеци.