Процедурата за нов ПУП, за голяма част от зеления клин, отваря вратата за изграждането на стотици нови блокове и улици, още коли, трафик и изгорели газове между кварталите "Младост" и "Горубляне", съобщават от неправителствената организация "Спаси София".

От организацията задат два въпроса:

От това ли се нуждае една от най-замърсените столици в Европа?

Искаме ли поредното презастроено гето със стотици многоетажни блокове без инфраструктура?

По-лошата новина е, че същата съдба може да сполети и "Източен парк", ако не защитим една от последните големи зелени площи, предвидени за парк в София. Земите там са частни и Столичната община има задължението дa обезщети собствениците преди да започне обособяването на липсващия и отдавна чакан парк. Но тя нито строи парк, нито отчуждава имотите, коментират още от "Спаси София".

По този повод днес ще се проведе общественото обсъждане от 17:30 часа.