Завишени нива на фини прахови частици във въздуха са отчетени в София. Това показва справка на гражданската платформа Airsofia. Нивата са нездравословни за чувствителни хора. От Столична община препоръчват да слезем от колите днес и да използваме градски транспорт, както и при възможност да не се използва твърдо гориво за отопление.

От платформата отчитат нива от 108 микрограма на кубичен метър на места, при норма от 50. Високо е замърсяването на въздуха още в Бургас, Пловдив, Кърджали и Плевен.