Здравната каса е проверявала сигнал за формално хоспитализирани, но неприсъстващи на място деца в Клиниката по детска онкохематология в университетската болница ИСУЛ.
Това съобщи управителят на НЗОК Станимир Михайлов във връзка с жалбата на родител срещу условията за лечение, пише БНР.
Не са установени нарушения, посочи Михайлов.
"Това е сигнал от миналата година. Когато нашият екип е отишъл тогава по този сигнал, не е констатирал такова нещо. Сега нова проверка не сме направили, защото става въпрос за този казус“, добави той.
Миналата седмица здравният министър разпореди проверки на "Медицински надзор“ и Регионалната здравна инспекция в София по сигнала за лоша хигиена и организационни проблеми в Детската онкохематология на ИСУЛ.
Очаква се до края на седмицата да има резултати от проверките.
Зареждане ...


17:13 / 29.01.2025
1435





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.