Земетресение бе усетено у нас. Трусът е със сила 3,5 по Рихтер, съобщи  Европейският сеизмологичен център.

Епицентърът е на 8 км от Самоков и на около 38 км от София.

От 15 ноември насам сенаблюдава серия от слаби трусове у нас от роев тип в райна на село Драгиново и на Велинград, уточниха по-рано сеизмолозите на БАН.

Снощи в 23:33 ч.земетресение с магнитуд 3.1 по Рихтер бе регистрирано в района на Велинград.  По данни на Сеизмологичния център към НИГГГ-БАН земетресението бе с епицентър на 90 км от София.Трусът е усетен в района на село Драгиново и на Велинград.