Протестиращи граждани от столичния район "Изгрев" протестираха тази вечер. Те блокираха за кратко кръстовището на бул. "Драган Цанков" и ул. "Фредерик Жолио - Кюри".
Протестиращите настояват да спре презастрояването. Те искат градинката в квартал "Изток" до бул. "Самоков" да не бъде премахвана заради строеж.
Демонстрантите настояват зелената площ да бъде включеnа в зелената система на Столична община по класификацията на Закона за устройството и застрояването на Столична община.
Жителите на столичния район са събрали и 36530 подписа в подкрепа на искането си.
Зареждане ...


19:47 / 19.11.2024
1609







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.