Тази събота и неделя, 23 и 24 октомври, освен всички 7 изнесени ваксинационни кабинети, организирани от Столичната община, ще работят и двата пункта в станциите на софийското метро при НДК и между "Софийскии университет Св.Кл. Охридски“ и "Орлов мост“. Това съобщиха от пресцентъра на Общината.

Изнесеният кабинет в станцията на метрото при НДК ще работи от 09:00 до 14:00 ч., а този "Софийскии университет Св.Кл. Охридски“ и "Орлов мост“ - от 12:00 до 17:00 ч.

Екипи от общинските поликлиники и болници ще ваксинират от 13:00 до 18:00 часа в търговските центрове "Парадайс мол“, "Ринг мол“, "Сердика мол“, "България мол“ и The Mall на бул.“Цариградско шосе“. Изнесеният пункт в Културния дом в ж.к. "Дружба“ до парка с езерото ще работи отново от 09:00 до 16:00 ч., информира Агенция "Фокус".

От 09:00 до 14:00 ч ще работи и имунизационният кабинет в ХII ДКЦ в База 1 на поликлиниката – ж.к. "Люлин 9", ул. "Иван Бойчев" № 17, ет. 1, каб. № 5.

По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова са разкрити допълнителни възможности за поставяне на имунизация срещу COVID-19 с цел улесняване на хората, желаещи да се ваксинират.

Само за вчерашния ден, четвъртък, 21 октомври, поставените ваксини срещу COVID-19 в общинските пунктове и кабинети бяха 971. В ДКЦ-та и двата пункта в метростанциите бяха поставени 763, а в мобилния пункт, открит до пилоните на НДК само за ден бяха поставени 208 ваксини.

Организацията на работата се извършва от екипи на общинските дирекции "Аварийна помощ и превенция“ и "Здравеопазване“ с помощта на Столичната РЗИ.