Спортните новини: Днес (4) | Вчера (3)
Футболист на Марица със страхотен гол от центъра, насладете му се!
Автор: Стойчо Генов 20:56 / 07.11.2021Коментари (3)1465
©
Марица (Пловдив) победи Етър с 2:0 в дербито от 17-ия кръг на Втора лига, което се игра на стадиона в квартал "Кършияка". Мариян Тонев (18) и Милен Танчев (82) бяха точни за домакините, като вторият гол бе изключително красив и бе отбелязан от центъра на терена.

С успеха жълто-сините имат вече актив от 27 точки и свалиха от върха отбора на Етър, който вече е втори с 37 точки.

В 18-ата минута Валери Домовчийски пусна пас към Мариян Тонев, а защитник на Етър не успя да изчисти топката. Голмайсторът на домакините преодоля вратаря Господинов и от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута Марица остана с човек по-малко. Даниел Младенов бе изведен сам срещу вратаря Илия Николов и бе фаулиран от Георги Иванов непосредствено пред границата на наказателното поле. Бранителят получи директен червен картон, а след изпълнението на прекия свободен удар Николов изби в корнер силен шут на Фемия.

В 82-ата минута Милен Танчев вкара фамозен гол. Влезлият на смяна футболист се пребори за една топка в собствената си половина, направи 2-3 крачки и от центъра на терена с фантастичен удар прехвърли излезлия напред вратар на Етър за крайното 2:0.

Марица игра в състав: 12. Илия Николов, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 7. Симеон Вешев, 29. Янко Ангелов, 10. Веселин Марчев (88 - 23. Теодор Фърков), 8. Александър Праматаров (46 - 20. Йордан Пейчинов), 17. Валери Домовчийски (72 - 13. Милен Танчев), 19. Мартин Газиев, 87. Мариян Тонев, 77. Айкут Янъков (72 - 11. Илиян Йорданов)