Нова спортна площадка бе открита днес в присъствието на кмета на София Йорданка Фандъкова, легендата на българския футбол Димитър Пенев и председателя на Столичния общински съвет Георги Георгиев. 

На събитието присъстваха кметът на района Даниела Райчева и на Мировяне Светослава Иванова. Проектът е част от програмата на кмета Йорданка Фандъкова за повече инвестиции в спортни обекти в кварталите на София. Целта е хората да имат повече възможности за спорт и отдих близо до домовете си.

Игрището се намира в парковата зона на село Мировяне и е с размери 20 на 40 метра. Площадката е оградена и осветена с инсталация с LED прожектори.

Изградена е и прилежаща пешеходна алея към игрището с пейки и кошчета за отпадъци.  До спортното съоръжение е обособен малък паркинг.

Средствата за реализацията на проекта са осигурени от Столичната община.