Света литургия и молебен за Новата 2022 година се отслужва в храм-паметника "Свети Александър Невски" в столицата.

Днес Светата православна църква чества празника Обрезание Господне и паметта на Св. Василий Велики.

От Българската православна църква приканиха православните християни да вземат молитвено участие в празничните богослужения.

Вярващите в Патриаршеския храм са малцина. Литургията отслужва Западно и Средноевропейския митрополит Антоний, съобщава БНТ.