Новата година в Първа САГБАЛ "Св. София" започна с изключително щастие за няколко семейства. Във втория ден на 2022 година се роди първата за годината двойка близнаци – две момченца, благодарение на екипа на д-р Константин Петров. Те проплакаха в 10.17 часа на 2 януари. Бебетата са доносени и с добро тегло за близнаци – по 2,600 грама, съобщиха от болницата.

Новата година в Първа САГБАЛ "Св. София" започна с изключително щастие за няколко семейства. Във втория ден на 2022 година се роди първата за годината двойка близнаци – две момченца, благодарение на екипа на д-р Константин Петров. Те проплакаха в 10.17 часа на 2 януари. Бебетата са доносени и с добро тегло за близнаци – по 2,600 грама, съобщиха от болницата.

При второто рисково раждане на жена в спешно състояние с абрупцио, бебето се роди след операция", обясни д-р Богданова.

За 2021 година в Първа САГБАЛ "Св. София" са се родили 2151 бебета.