Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
ЦСКА 1948 със зрелищна победа в Турция, Георги Русев с хеттрик
Автор: Екип Sofia24.bg 15:36 / 24.01.2022Коментари (0)199
©
ЦСКА 1948 успя да победи в първата си контрола в Турция, след като сътвори истинско голов зрелище със северномакедонския Борец (Велес). Двата тима завършиха при резултат 4:3, като всичките 7 гола паднаха през първата част, когато и защитата на “червените" не бе на нужното ниво. Иначе над всички бе Георги Русев, който реализира хеттрик.

В първите минути българските бяха по-активния отбор на терена. Още в 4-ата минута Галин Иванов стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

Две минути по- късно Борец успя да поведе. След силно изритана топка напред Даниел Наумов и Лазар Марин не се разбраха кой да изчисти. Така нападателят Гьоргьевик безпроблемно отправи удар и вкара на празна врата.

Минута по-късно северномакедонците реализираха втори гол. Мамадзаде стреля  за 2:0. Столичният тим успя да върне едно попадение. В 10-ата минута Георги Русев центрира топката, която бе засечена от Марио Топузов. В 18-ата минута Георги Русев с мощен шут изравни.

Две минути по-късно поредната груба грешка в защитата доведе до ново попадение. Ефтимов центрира отляво, а топката удари Венцислав Василев, който обаче не успя да изчисти. Горе Горгиев се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата.

В 25-ата минута Венцислав Василев получи директен червен картон. На негово място обаче влезе Димитър Пиргов и така двата тима останаха с по 11 души на терена. В 42-ата минута Георги Русев с диагонален удар успя да отбележи за 3:3.

Само няколко секунди по-късно Ники Киров нахлу опасно в наказателното поле и бе спънат от защитник в бяло. ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, а  Русев стреля точно от бялата точка.

Второто полувреме бе по- скучно и щеу се запомни с ударите на Реян Даскалов  и Ивайло Чочев.

ЦСКА 1948 - Борец 4:3

0:1 Гьоргьевик (6)

0:2 Мамадзаде (8)

1:2 Топузов (10)

2:2 Русев (18)

2:3 Горгиев (20)

3:3 Русев (42)

4:3 Русев (44) - дузпа

Стартов състав на ЦСКА 1948

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов

Резерви: 12. Иван Караджов, 40. Александър Маджаров, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов, 8. Ивайло Климентов, 45. Дуде Ндонгала, 20. Ангел Бастунов, 49. Кристиан Грозданов, 77. Крум Стоянов, 11. Денислав Александров