Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Голово шоу, тежка контузия и червени картони на стадиона в квартал "Овча Купел"
Автор: Цвети Христова 20:36 / 20.02.2022Коментари (0)2805
© cska.bg
ЦСКА - София постигна първа победа през пролетния полусезон. "Армейците" надделяха с 3:2 при гостуването си на Славия в мач от 20-ия кръг на Първа лига.

"Белите" откриха резултата чрез Йон Бакеро в 55-ата минута. "Червените" обърнаха резултата в своя полза, след като реализираха три безответни попадения. И трите гола паднаха след центрирания на Кери от корнер. Точни за ЦСКА-София бяха Жорди Кайседо (63), Мено Кох (72) и Амос Юга (78).

Славия се върна в двубоя след страхотно изпълнение на Ерол Дост в 80-ата минута. Малко по-късно Томбак от Славия бе изгонен с втори жълт картон.

В добавеното време на мача Кери също се прибра преждевременно в съблекалнята след втори жълт картон.

Срещата ще се запомни с тежката контузия на Георги Петков. Вратарят бе откаран с линейка в болница след тежък сблъсък с Кайседо десет минути преди края на първата част. Това наложи смятната му с 18-годишния страж от школата на Славия Денислав Жеков.

Абсурдното в случая е, че около 10 минути различни хора се опитваха, но без успех, да отворят задната врата на линейката

Стартови състави:

Славия: 1. Петков, 3. Томбак, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 11. Добрев, 17. Дост, 73. Минчев, 88. Тасев, 7. Бакеро, 10. Кирилов

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА - София: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 24. Мухар, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Треньор:Стойчо Младенов