Красавицата от пионерските години на БНТ Анахид Тачева повече от 3 години не се е прибирала в България, защото деменцията, от която се разболява, напредва необратимо.

Състоянието й вече е много тежко и това принудило дъщерята на Тачева да я даде в социален дом за специализирани грижи при болни от деменция. Там бившата съпруга на актьора Коста Цонев може да изкара дълги години, защото като цяло органите й са добре. 

Коварната деменция обаче се отключва след силния шок да погребе сина си през 2016 г. Журналистът Димитър Цонев почина внезапно след масивен инсулт.

Голямата дъщеря на легендата – Теодора Цонева, пък направи опит за самоубийство и беше спасена на косъм.

60 години ни делят от първата поява на екран на ослепителната Анахид. През 1962 г. вече съпруга на Коста Цонев и майка на Митко, тя печели конкурс за говорители в новосъздадената телевизия, пишат "Минаха години".