Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
ФК Национал победи ЦСКА-София с дузпи и вдигна купа, легенди наградиха призьорите
Автор: Екип Sofia24.bg 10:20 / 13.05.2022Коментари (0)2085
Отборът на ФК Национал спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе на терените на комплекс "Спортна София“ в Борисовата градина. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието по Футбол 7 участваха 8 отбора от столицата, съставени от момчета, родени след 1 януари 2012 година.

В оспорвания финал за трофея момчетата от Национал победиха връстниците си от ЦСКА-София с 2:0 след изпълнения на дузпи (редовното време завърши 0:0).

В спор за третото място тимът на Олимпия ФК-София надигра Славия с минималното 1:0 в малкия финал.

На пета позиция в състезанието завърши отборът на Левски след успех над Левски-Раковски с 4:1.

Седмото място в турнира заеха децата на ФК Сердика, които надделяха над ФК Лъвчета с 1:0.

Шампионите от Национал бяха наградени от президента на Асоциацията на българските футболисти Дончо Донев. В награждаването се включиха още главният координатор на АБФ Николай Христозов и бившият футболист на Левски и на националния отбор Емил Спасов.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.