Пет броя еко-вендинг машини за разделно събиране на пластмасови опаковки  бяха поставени в столичните паркове - Борисовата градина, Южния парк, НДК и Княжеската градина, съобщи председателят на СОС Георги Георгиев. Ето какво написа той във Фейсбук:

"Осигурените 4 кучемата и 1 екоавтомат за птици, съчетават paздeлнoто cъбиpaнe нa отпадъци, eнepгийнaта eфeĸтивнocт нa cлънчeвитe пaнeли и гpижaтa зa живoтнитe. Каква всъщност е технологията - срещу пластмасова опаковка, вендинг машината предоставя храна за кучета или за диви обитатели на парка.

Благодаря на заместник-кмета по екология Десислава Билева за активната работа по разделното събиране на отпадъци, грижата и подобряване качеството на околната среда и хуманното отношение към животните. Това е поредната стъпка към развитието на европейска София".