Спортните новини: Днес (4) | Вчера (3)
Ветераните на Витоша (Бистрица) са шампиони, Бойко Борисов бележи във финала
Автор: Екип Sofia24.bg 20:35 / 26.05.2022Коментари (0)5040
© Sportal.bg
Витоша (Бистрица) е шампион на България при ветераните за сезон 2021/2022. Столичани победиха Локомотив (Пд) с 4:2 във финала, който се игра на стадион "Летище" в София. Титлата за бистришките "тигри" е 6-а поред, а отборът отново бе воден с капитанската лента от бившият премиер Бойко Борисов.

Лидерът на ГЕРБ игра през всичките 80 минути и дори отбеляза четвъртия гол за Витоша. Бившият спортен директор на Локо Георги Иванов - Гонзо, който сега е технически директор на БФС, дойде преди мача, но само за да пожелае успех на двата отбора.

Купата на шампионите беше връчена от вицепрезидента на БФС Румен Вълков.

Емил Гъргоров - Бадема откри резултата в 8-ата минута, но в 23-ата пропусна дузпа, след като вратарят на черно-белите Стоян Ламбов я спаси с една ръка.

В 40-ата минута Локо пропусна да изравни, след като Здравко Лазаров - Електричката удари напречната греда. През второто полувреме бистричани нанесоха удар с два гола. Първо 2:0 направи Николай Николов в 52-ата минута след къс корнер, като малко преди това Бойко Борисов изпусна.

В 59-ата минута Николай Божов покачи на 3:0, а Георги Мечечиев намали на 1:3.

След като цял мач игра като крило и халф, в 76-ата минута Бойко Борисов прояви голмайсторски нюх и се разписа за 4:1. В самия край на срещата Георги Мечечиев вкара втория гол за Локомотив Пловдив.