Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Американците останаха непобедени в София, световният шампион Полша удари Бразилия
Автор: Екип Sofia24.bg 10:19 / 23.06.2022Коментари (0)23919
©
САЩ останаха единственият отбор без загуба в мъжката волейболна Лига на нациите. Американците победиха Сърбия с 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 25:20) гейма в дербито на втория ден от турнира в столичната "Арена Армеец“.

Посрещачът Тори Дефалко направи феноменален мач за победителите, записвайки 25 точки (23 атаки и два блока), а диагоналът Кайл Енсинг добави 13. САЩ имат 14 точки от пет мача на върха в класирането и тази вечер от 20:00 часа срещат Иран.

Сърбия е осма с шест точки, а в четвъртък западните ни съседи се изправят от 16:30 ч. срещу Бразилия. Най-резултатен за сърбите срещу САЩ бе Александър Атанасиевич, който пред погледа на съпругата си Елица Василева отбеляза 20 точки в дебютния си мач в турнира.

В другия мач за деня Полша се разправи с Бразилия и след 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) свали миналогодишните първенци до деветото място във временното класиране. Световните шампиони записаха невероятните 13 аса (седем за Биениек, шест за Курек), а Камил Семенюк бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Полша играе днес следобед срещу Иран.