Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Безгрешният ЦСКА 1948 с нова победа и първо място в елита
Автор: Екип Sofia24.bg 22:42 / 21.08.2022Коментари (0)4078
© Sportal bg
ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) с 2:0 и отново излезе начело в класирането на efbet Лига. Ивайло Чочев се разписа за "червените" в 49-ата минута, като това е осмото му попадение от началото на сезона. Ангел Бастунов удвои в 76-ата минута с техничен удар. Така отборът на Любослав Пенев продължава без загуба в шампионата.

В 20-ата минута централният нападател на ЦСКА 1948 Александър Колев получи червен картон за удар без топка срещу Матеус Дуарте. Главният съдия Валентин Железов си послужи с VAR преди да изгони от игра Колев.

В добавеното време на първото полувреме, Франса влезе остро в краката на Ангел Лясков, което му донесе втори жълт картон. Така и бразилецът пое към съблекалните, а двата тима започнаха второто полувреме в състав от по 10 човека.

В началото на втората част Ивайло Чочев реализира, след като напредна към наказателното поле и шутира от сериозна дистанция. В 76-ата минута две от резервите в тима на домакините - Георги Русев и Ангел Бастунов, комбинираха технично, а Бастуновелегантно вкара за 2:0. С този успех ЦСКА 1948 се изкачи на върха със с 17 точки, а Локомотив (Сф) остава девети с 9 пункта.