Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пари Сен Жермен победи Ювентус, Мбапе с два гола
Автор: Екип Sofia24.bg 00:52 / 07.09.2022Коментари (0)1031
© Инстаграм
Фаворитите Манчестър Сити и Реал (Мадрид) взеха убедителни победи на старта на груповата фаза в Шампионската лига. Отборът на Гуардиола победи Севиля с 4:0, а Реал (Мадрид) надделя над Селтик с 3:0. Винисиус, Лука Модрич и Еден Азар реализираха за победата, а Карим Бензема напусна с контузия след половин час игра.

Пари Сен Жермен спечели срещу Ювентус с 2:1. Резултатът бе открит още в 6-ата минута с попадение на Килиан Мбапе, а отново той удвои в 22-ата. В 53-ата минута Уестън Маккени върна един гол за гостите.

На стадион "Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд, Борусия победи ФК Копенхаген с 3:0. Попаденията за домакините отбелязаха Марко Ройс в 35-ата, Рафаел Герейро в 42-ата и Джуд Белингам в 83-ата минута.

Италианският шампион Милан започна с 1:1 при гостуването си на най-добрия отбор в Австрия - Ред Бул (Залцбург). Ноа Окафор беше точен за домакините в 28-ата минута, а Алекси Салемакерс изравни в 40-ата. Секунди преди края на добавеното време на мача "росонерите" удариха греда чрез Рафаел Леао.

В Загреб, шампионът на Хърватия - Динамо победи Челси с 1:0. Голът за домакините отбеляза Мислав Орсич в 13-ата минута.