Шампионът на България - Лудогорец, започна с победа участието си в груповата фаза на Лига Европа. Тимът от Разград победи Рома с 2:1.Каули Оливейра в 72-ата минута реализира за 1:0, но в 86-ата Елдур Шумородов изравни резултата.

Едно от новите попълнения на "орлите“, което влезе като резерва – Нонато, вкара второто попадение и оформи крайния резултат. Лудогорец заема второто място във временното класиране в групата си, след като в другия мач Реал Бетис победи ХИК Хелзинки с 2:0 и оглави група С. Рома остава трети с нулев актив, колкото има и ХИК.

В следващия кръг Лудогорец ще гостува на "Бенито Виямарин“ за мач с Бетис, докато Рома ще домакинства на финландския ХИК.