Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
ЦСКА 1948 загуби в Пловдив
Автор: Стойчо Генов 22:06 / 09.09.2022Коментари (15)5808
ЦСКА 1948 загуби като гост от Ботев (Пловдив) с 0:2, предаде репортер на Sofia24.bg. Мачът от 10-ия кръг се състоя на базата в "Коматево". Антоан Бароан (45+2- дузпа, 48) бе точен за домакините. По този начин възпитаниците на треньора Желко Копич имат вече актив от 7 точки, колкото Ботев (Враца) и Хебър. ЦСКА 1948 пък остана с 20 точки.

Първият голям шанс в мача бе за ботевистите. В 21-ата минута Рой Херман шутира силно по земя, а Антоан Бароан подложи крака си от чиста позиция, но вратарят Даниел Наумов спаси.

Малко след това Ангел Бастунов от гостите направи фрапантен пропуск, след като от 3-4 метра фронтално срещу вратата стреля високо над гредата.

В самия край на първото полувреме Стив Фуртадо фаулира в наказателното поле Мохамед Брахими и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Бароан за 1:0.

Три минути след почивката Ботев удари за втори път. Елвис Ману бе изведен сам срещу вратаря Наумов и предпочете да подаде към Бароан. Той не сбърка на празна врата, вкарвайки за 2:0.

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Брахими, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 28. Ману, 44. Пунчец

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 22. Даскалов, 14. Елитон, 4. Лясков, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 6. Охене, 10. Русев, 20. Бастунов, 99. Кирилов