Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Дибала с гол и асистенция за победа на Рома
Автор: Екип Sofia24.bg 07:24 / 13.09.2022Коментари (0)189
© asroma.com
Емполи загуби от Рома с 1:2 в мач от 6-ия кръг на Серия "А". Това е първи успех за тима на Жозе Моуриньо след загубите от Удинезе с 0:4 в първенството и от  Лудогорец с 1:2 в Лига Европа. Пауло Дибала даде преднина на тима си с попадение в 17-тата минута, а в 71-вата минута асистира за попбедното попадение на Тами Ейбрахам. За Емполи се разписа Филипо Бандинели малко преди края на първото полувреме.

Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини пропусна дузпа в 77-ата минута. В 85-ата Жан-Даниел Акпа-Акпро стреля в гредата, а секунди по-късно получи директен червен картон за грубо нарушение.

Рома вече заема петата позиция с 11 точки, колкото има и Удинезе. Емполи е на две точки над зоната на изпадащите. Наполи, Аталанта и Милан имат в актива си по 14 точки и заемат първите три места във временното красиране.

Левски дочака 20-ата си титла след триумф над ЦСКА
Григор Димитров започва в Мадрид в утрешния следобед
Септември представи новия си треньорски щаб
СДВР показа устройството, с което са изстрелвани ракети на мачовете Левски - ЦСКА