Българският ансамбъл спечели световната титла в многобоя на шампионата на планетата по художествена гимнастика в София. Радина Томова, Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Камелия Петрова и Маргарита Василева триумфираха при дебюта си на подобен форум, при това пред родна публика.
Момичетата на Весела Димитрова изиграха много чисто съчетанието си с три ленти и две топки, за което заслужиха оценка от 32.800 точки. За изпълнението си с 5 обръча те получиха 33.800 точки, въпреки допуснатата неточност.
Златният медал означава и квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година.
Възпитаничките на Весела Димитрова събраха сбор от 66.600 точки.
Това е първа титла за страната ни в многобоя при ансамблите от Измир 2014.
Зареждане ...


20:37 / 16.09.2022
1381












Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.