Президентът на Украйна Володимир Зеленски е провел в сряда поредното заседание на Ставката на Върховния главнокомандващ, съобщава Министерството на отбраната на страната в своя Телеграм-канал.
Присъстващите изслушаха информация от разузнаването, щаба на въоръжените сили на Украйна и командирите на оперативните линии за обстановката на фронта и последните действия на противника и обсъдиха въпроса за стабилизиране на обстановката в новите деокупирани райони. Бяха разгледани и плановете за по-нататъшно освобождаване на украинските територии.
Отделно членовете на Ставката се спряха на въпроса за противодействието на новите видове оръжия, използвани от руската армия.
На срещата са анализирани и реалните нужди на силите за отбрана от материално-техническо осигуряване и хода на подготовката на войските за зимния период.
Зареждане ...


13:04 / 05.10.2022
535





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.