Гарет Бейл помогна на Лос Анджелис за първа титла в МЛС
Автор: Екип Sofia24.bg 09:35 / 06.11.2022Коментари (0)799
©
Los Angeles Football Club
Лос Анджелис е новият шампион в Мейджър Лийг Сокър. Отборът спечели първата титла в историята си след изпълнение на дузпи срещу Филаделфия Юниън. В редовното време двубоят завърши 2:2, в продълженията съперниците си размениха по още един гол, а след това резервният вратар на калифорнийци Джон Маккарти се появи на мястото на получилия червен картон Максим Крепьо и не допусна да бъде преодолян при нито един от наказателните удари.

Звездата на Лос Анджелис Гарет Бейл има голям принос за успеха. Той влезе в игра след края на редовните 90 минути и вкара гол с глава в 128-ата минута, за да прати мача в дузпи. Тогава удари часът на Маккарти. Роденият във Филаделфия и освободен от клуба през 2018 година страж спаси ударите на Хосе Мартинес и Кай Вагнер, носейки титлата на Лос Анджелис.

Финалистите бяха безапелационни през редовния сезон, събирайки равен брой точки, но повечето победи на Лос Анджелис означаваха домакинско предимство в плейофите и така финалът бе на "Банк ъф Калиформия" в Града на ангелите.

По пътя към финала Лос Анджелис отстрани градския си съперник Лос Анджелис Галакси и Остин, а Филаделфия елиминира Синсинати и Ню Йорк Сити.

Григор Димитров започва участие на Мастърс 1000 в Мадрид днес
Левски дочака 20-ата си титла след триумф над ЦСКА
Григор Димитров започва в Мадрид в утрешния следобед
Септември представи новия си треньорски щаб
СДВР показа устройството, с което са изстрелвани ракети на мачовете Левски - ЦСКА