Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Димитър Кузманов записа нова страхотна победа в Хелзинки
Автор: Екип Sofia24.bg 17:20 / 17.11.2022Коментари (0)4630
©
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов - Мико записа нова страхотна победа! Той се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "Чалънджър" на твърда настилка в Хелзинки (Финландия), който е с награден фонд 67 960 евро.

Пловдивчанинът се наложи с 6:4, 6:3 над №223 в световната ранглиста Алту Челикбилек от Турция. На старта на турнира Мико елиминира с 6:3, 6:3 Юго Гастон от Франция, който заема 106-то място в световната ранглиста.

Димитър Кузманов направи серия от пет победни гейма, за да поведе с 5:1 в първия сет срещу Челикбилек. При 5:2 той изпусна един сетпойнт на собствен сервис, но при 5:4 затвори сета в своя полза.

Мико проби първи и във втория сет за 3:2, но допусна рибрейк при 3:3. След това показа страхотна игра и след серия от три поредни гейма спечели мача за 84 минути игра.

За успеха си нашето момче заработи 18 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу №162 в света Максимилиан Мартерер от Германия или №277 Лиандро Риеди от Швейцария.

Вчера Адриан Андреев също се класира за четвъртфиналите в Хелзинки. Андреев победи №157 в световната ранглиста Матия Белучи от Италия със 7:5, 3:6, 7:6(2). За място на полуфиналите Адриан ше играе срещу осмия поставен и №133 в света Йеле Селс от Нидерландия или №190 Раул Бранкачио от Италия.

При победи на четвъртфиналите Кузманов и Андреев ще играят един срещу друг на полуфиналите.

СДВР с мерки за финала за Купата между Лудогорец и Ботев (Пловдив)