Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Световното в Катар приключи за съдията, който вбеси Лео Меси
Автор: Екип Sofia24.bg 12:57 / 12.12.2022Коментари (0)3049
©
Испанският рефер Матуе Лаос си тръгва от Катар и повече няма да ръководи мачове на Световното първенство, предаде “Карусел Депортиво". Той набра популярност тези дни, след като ръководи драматичния четвъртфинал между Нидерландия и Аржентина, спечелен от южноамериканците след дузпи. В него Лаос показа рекордните за един двубой на първенство на планетата - 15 жълти картона, а добави и един червен.

Матеу Лаос е сред водещите арбитри не само в Испания, а и в европейските клубни турнири. Заради репутацията си, а и след ранното отпадане на Испания, той беше сред спряганите за съдия на финала. Случилото се в споменатия четвъртфинал обаче изглежда е накарало шефа на Съдийската комисия - Пиерлуиджи Колина, да го изпрати вкъщи веднага.

Лаос ръководи още два двубоя в.Катар, но в груповата фаза - Катар - Сенегал (1:3) и Иран - САЩ (0:1), в който общо вдигна 10 жълти картона.