Спортните новини: Днес (2) | Вчера (4)
Александър Везенков е носител на приза "Спортен Икар" за 2022 година
Автор: Екип Sofia24.bg 22:33 / 15.12.2022Коментари (0)1651
©
Александър Везенков е носител на приза "Спортен Икар" за 2022 година на Фондация "Български спорт". Баскетболистът заслужи наградата си, след като беше избран в идеалния отбор на Евролигата за миналия сезон, участва във Финалната четворка с клубния си отбор Олимпиакос, стана номер 1 в класацията по борби и трети при реализаторите с националния отбор на България на европейското първенство по баскетбол.

В категорията "Отбор на годината" наградата е за националния ансамбъл по художествена гимнастика, който стана световен шампион в многобоя и на съчетанието с три ленти и две топки в София и заслужи олимпийска квота за Париж 2024.

За "впечатляващо представяне" бяха отличени 17-годишната гимнастичка Стилияна Николова и скиорът алпиец Алберт Попов.

В категория "Млад и талантлив спортист" победител е 17-годишната лекоатлетка Пламена Миткова - световна шампионка в скока на дължина за девойки до 20 години в Кали, Колумбия.

Специална награда на Фондация "Български спорт" получава националният отбор по тенис за девойки до 18 години за историческата първа европейска титла в тази възрастова група.

Биатлонистът Благой Тодев и волейболистът Алекс Николов бяха отличени за "Пробив в световния спорт".

В категория "Достойно представяне" победители са Кирил Милов - световен вицешампион по борба в категория до 97 кг в Белград и европейски шампион в категория до 97 кг в Будапеща и Севда Асенова - бронзова медалистка в категория до 48 кг на Световното първенство по бокс в Истанбул и европейска шампионка от шампионата в Черна гора.

Фаворит ли е Григор Димитров срещу Карлос Алкарас?