Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Везенков и компания укротиха и мегазвездата Лука Дончич
Автор: ИА Фокус 07:41 / 20.11.2023Коментари (0)5030
© twitter.com/sacramentokings
Отборът на Сакраменто Кингс продължава победната си серия в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада. Александър Везенков и компания укротиха и мегазвездата Лука Дончич и съотборниците му от Далас Маверикс, побеждавайки в "Американ Еърлайнс Център“ в Далас със 129:113 точки (34:36, 35:29, 37:31, 22:17).

За Сакраменто това е шести пореден успех от началото на сезона, докато тимът на Далас регистрира втора поредна загуба, както и втора от началото на сезона у дома. Александър Везенков остана на паркета 13:07 минути, в които реализира 7 точки и добави в актива си 1 борба и 1 асистенция.

Българинът бе с ключова роля за успеха на тима си, след като се появи за втори път в мача на площадката в края на третата третина при минимална преднина за тима си и помогна тя сериозно да скочи.

Шестима баскетболисти на Сактраменто приключиха мача с двуцифрен точков актив, като страхотен мач направи Домантас Сабонис, завършил с "дабъл-дабъл“ – 32 точки и 13 борби за 34:43 минути на паркета.

Де'Аарън Фокс добави 30 точки. За домакините мегазвездата Лука Дончич отново бе над всички с 25 точки и 10 борби. Кайри Ървинг добави 23 точки.