Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Барселона спря феноменална серия на Реал Мадрид в баскетбола
Автор: Георги Куситасев 08:30 / 04.01.2024Коментари (0)3441
© Facebook: FC Barcelona Basket
Барселона победи Реал Мадрид в баскетболното "Ел Класико" провело се в зала "Блауграна" в каталунската столица.

Срещата завърши при резултат 83:78 (21:25, 24:22, 15:15, 23:16) точки и беше от 18-и кръг на редовния сезон в Евролигата.

Настоящият победител в турнира поведе след първата част с 25:21 точки, но до полувремето Барселона намали разликата - 45:47.

Последната четвърт се оказа решаваща. В нея "каталунците" направиха разлика от 7 точки и в крайна сметка стигнаха до желания успех.

С него те прекъснаха страхотна серия на Реал от 11 поредни победи във всички турнири, както и 3 поредни за "Кралския клуб" в "Ел Класико".

Най-резултатен за победителите, а и в двубоя, беше чехът Ян Весели, приключил с 27 точки.

За Реал босненецът Джанан Муса вкара 19.

Въпреки успеха, Барселона остават трети с 12 победи и 6 загуби. Реал са лидер с 16 успеха и едва 2 поражения.

Тодор Скримов след подписа с Левски: Ще давам всичко от себе си